TEZ FORMATLAMA – TEZ DÜZENLEME -TEZ HAZIRLAMA

TEZist Danışmanlık Hizmetleri olarak tez hazırlama sürecinde sizlerle birlikteyiz.Çalışmalarınızın her aşamasında profesyonel uzman danışman desteğimizden bizlere ulaşarak faydalanabilirsiniz.

Tez düzenleme, proje düzenleme, tez düzeltme ve proje çalışması kısacası tez formatlama işlemi tez yazım sürecinde olan üniversite öğrencilerinin bulundukları üniversitelerin  güncel tez yazım kılavuzuna göre sayfa yapısı, satır aralıkları, paragraf girintileri, bölüm başlıkları ile alt başlıkları arasındaki aralıklar, kapak sayfaları, içindekiler, tablolar dizini (listesi), şekiller dizini (listesi), grafikler dizini (listesi) ile verilecek sayfa rakamlarının romen-arap rakamlarının veriliş biçimlerinin tümünü kapsayan dizginleme işlemine olarak ifade edilebilir.

Genel olarak ön lisans tezi, lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi gibi akademik çalışmalarda istenilen formatlama işlemi her üniversitenin öğrencilere sundukları güncel tez yazım kılavuzunda bulunmaktadır.

Tez düzenleme (tez formatlama) işlemlerini konularında uzman danışmanlarımız bağlı bulunduğunuz üniversitenizin yayınlamış olduğu güncel tez yazım kılavuzuna göre dış kapaktan kaynakçaya kadar özgeçmiş ve varsa ekleriyle birlikte tamamiyle bir bütün halinde titiz bir şekilde düzenleyerek sizler için çıktıya hazır bir şekilde teslim etmektedir.

Kapak sayfası-İç kapak -Önsöz-Özet-Summary-İçindekiler-Şekiller-Tablolar-Semboller-Kısaltmalar dahil olmak üzere noktalama işaretleri, sayfa düzeni, yazı tipi, yazı puntosu, sayfa numaralandırılması , satır-paragraf aralıkları, şekiller dizini (şekil numarası ile şekil hakkında açıklama şeklin altında yazılmalıdır) tablolar dizini (tablo sayısı ve ismi tablonun üstüne yazılmalıdır) metin içinde atıflar vs. düzenlemeler ele alınarak dizgileme işleminiz alanında deneyimli danışmanlarımız  tarafından özenli bir şekilde hazırlanmaktadır.

Tez-Proje düzenleme, tez formatlama  aşamaları:

  1. Tez, ödev, proje gibi  çalışmalarınız için istemekte olduğunuz yada üniversitenizin güncel tez proje yazım kılavuzunuza göre belirttiğiniz format belirleme,belirlenmiş format üzerinden üniversite tez yazım kılavuzunun istemiş olduğu tez formatlama ile ilgili tez dizgi aşamasına ön hazırlıkları başlanmaktadır.
  2. Tez Formatlama aşamasında ilk olarak çalışmalarınızın sayfa yapısının kenar boşlukları ayarlanarak çalışmanızın kapak sayfaları, başlık sistemi ve paragraf yapıları formatlanmaktadır.
  3. Çalışmalarınız  içerisinde tablo, şekil, grafik, resim gibi materyaller varsa tümüne formatınıza göre başlık konulur.
  4. Çalışmalarınızın kaynakça kısmı ve kısaltmalar listesi alfabetik sırayla düzenlenir.
  5. Çalışmalarınızın tüm dizgi aşamaları bittikten sonra içindekiler, tablo listesi, şekil listesi, grafik listesi, resim listesi oluşturulur.
  6. Çalışmalarınız için ön sayfalarına romen sayıları, giriş dahil bölüm sayfalarına ise arap rakamları ile sayfa numarası verme.
  7. Çalışmalarınız için tüm formatlama işlemleri bittiği gibi paragraflarda ki noktalama işaretleri veya varsa yazım yanlışları kontrolü yapıldıktan sonra çalışmanız belirtilmiş tez yazım formatına uygun şekilde word veya pdf dosyası olarak teslimi sağlanır.
  8. Çalışmalarınız bittikten sonrasında ciltleme ile ilgili olarak tez danışmanlarımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Tez formatlama düzenleme çalışmalarınız için başvuru formumuzu doldurarak bizlere iletebilirsiniz,başvurunuzun ardından ekibimiz sizlere geri dönüş sağlayarak gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Tez Formatlama Düzenleme